Ahrar Institute of Technology and Higher Education
امروز : 1061
دیروز : 1730
7 روز گذشته : 12867
ماه : 64033
سال : 697783
کل : 5982460

نحوه دریافت وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم

" باسمه تعالی"

« مراحل دریافت وام شهریه غیرانتفاعی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم »

 

 

الف ) دانشجویان ورودی جدید و دانشجویانی که برای اولین بارمتقاضی دریافت وام صندوق رفاه می باشند :

 

   1 مراجعه دانشجو به پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس https://bp.swf.ir  از طریق مرورگر فاير فاكس (بارگذاری شده در وب سایت موسسه احرار) و منوی ثبت نام دانشجوي جديد و تكميل و ثبت اطلاعات . 

 

  * تـوجـه : کد ملی هر دانشجو  ( بدون خط تیره) به منزله نام کاربری و کلمه عبور دانشجو می باشد .

 

 * * در صورت تـأیید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی موسسه آموزش عالی احـرار رشت دانشجـو با ورود مجددبه پـورتال دانشجویی صندوق رفاه منوی ورود كاربر درخواست وام شهریه غیرانتفاعی نیمسال اول  و يا در بهمن ماه درخواست وام نيمسال اول سال تحصیلی 1402 1401 را ثبت می نماید . 

 

سپـس ...  ادامـــــه  ... 

 

  2 دریافت فرم نمونه سند تعهد محضری و فرم مشخصات دانشجویان متقاضی وام از وب سایت یا انتشارات موسسه و تکمیل دقیق و خوانای آنها .

 

  3 مراجعه دانشجو و ضامن دانشجو ( یک  نفر کارمند ) به یکی از دفاتر اسناد رسمی و دریافت برگه سند تعهد محضری ممهور شده از دفترخانه و افتتاح حساب بانکی در بانک تجارت و  اعلام شماره حساب و شماره شبای دانشجو در فرم ها .

 

  4 تحویل اصل سند تعهد محضری و فرم مشخصات دانشجویان ،گواهی کسر ازحقوق- به ازای مبلغ 15 میلیون تومان  ( تبصره 1 ) - و تصویر آخرین حکم استخدامی ضامن و کپـی شناسنامه ، کارت ملی ، کارت دانشجویی و تأییدیه انتخاب واحد دانشجو به حوزه دانشجویی و فرهنگی موسسه  .

 

  * تبصره 1  : به دلیل تداوم شرایط اقتصادی و اجتماعی ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور ، اخذ گواهی کسر از حقوق از متقاضیان وام های دانشجویی در نیمسال جاری الزامی نمی باشد .

 

تبصره  2  : مراحل فوق صرفاً تشکیل پرونده هر دانشجو برای دریافت اولین وام در هر مقطع تحصیلی می باشد و در ترم های بعد پس از رویت اطلاعیه وام نیمسال جدید ( با مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق و ثبت درخواست وام نیمسال جدید ) فرم مشخصات دانشجویان را دریافت و به همراه تأییدیه انتخاب واحد به واحد صندوق رفاه موسسه تحویل نماید .  

 

 ب ) دانشجویانی که در سال های (  1397 و 1398 ) از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران وام شهریه غیرانتفاعی صندوق را دریافت نموده اند می توانند با مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق رفاه در خواست وام نیمسال اول و يا در بهمن ماه وام نيمسال دوم سال تحصیلی 1402 1401خود را ثبت و گزینه " وام شهریه غیرانتفاعی بانک قرض الحسنه مهر ایران " را انتخاب نمایند و یــــا  در صورت تمایل مراحل بند  الف را طی نمایند .

 

* * * تــوجــه :

آیین نامه پرداخت و باز پرداخت ، فرآیندپرداخت وام  تا واریز به حساب ، نمونه سند تعهد محضری و   فرم مشخصات  دانشجویان متقاضی وام ، که روی وب سایت موسسه احرار بارگذاری شده است لازم است توسط دانشجو و ضامن مطالعه گردد .

 

مبالغ وام در سال 1401 :

 

کاردانی و کارشناسی ناپیوسته : حداکثر  4  نیمسال و هر نیمسال مبلغ  - / 000 / 000/ 15 ریال

 

کارشناسی پیوسته : حداکثر  8  نیمسال و هر نیمسال مبلغ   - / 000 / 000/ 15 ریال

کارشناسی ارشد ناپیوسته : حداکثر  4  نیمسال و هر نیمسال - / 000 / 000/ 30  ریال

 

 * * موفق و مؤید باشید  * *


 

 

« حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی موسسه »