Ahrar Institute of Technology and Higher Education
امروز : 535
دیروز : 2271
7 روز گذشته : 12671
ماه : 51406
سال : 727081
کل : 5747471

درباره گروه مهندسی مكانيك

vahid nooraeefar

دکتر ابوالفضل درویزه

مدیریت گروه مکانیک

وحید نورایی فر

معاونت مدیر گروه مکانیک

  

گروه مهندسی مكانيك موسسه آموزش عالي احرار رشت از سال ۱۳۸۷ با مجوز وزارت علوم تحقيقات و فناوري براي پذيرش دانشجو در رشته مكانيك گرايش تاسيسات آبرساني و گازرساني در مقطع كارداني ناپيوسته فعاليت  آموزشی خود را شروع نمود.

این گروه آموزشی در مهر ماه سال ۱۳۸۹ با پذيرش  دانشجو در رشته های مهندسی مكانيك گرايش تاسيسات حرارتي برودتي در مقطع كارشناسي ناپيوسته و رشته مكانيك خودرو در مقطع كارداني پيوسته، در مهر ماه سال ۱۳۹۰ در رشته های مهندسی مكانيك در مقطع كارشناسي پيوسته، مهندسی مکانیک خودرو در مقطع كارشناسي ناپيوسته و رشته های تاسیسات در گرایش های تهویه مطبوع و تبرید در مقطع کاردانی پیوسته فعالیت آموزشی خود را گسترش داده است. از سال ۱۳۹۲ رشته مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد نیز در این موسسه دایر می باشد. در سال 1393 رشته مهندسی  هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد پذیرای دانشجویان شده است. دو رشته کارشناسی پیوسته مهندسی  هوافضا و مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک در سال 1394 و در سال 95 مهندسی مکاترونیک در مقطع ارشد به این موسسه افزوده شده است.

گروه مهندسی مكانيك از حضور ۴ استاد، ۲ دانشیار، ۳ استادیار و ۵۰ مربی بهره می برد. تعداد دانشجویان در حال تحصیل در گروه مهندسی مكانيك بیش از ۷۴۰ نفر می باشد. آقایان دکتر ابوالفضل درویزه و مهندس وحید نورایی فر عهده دار مسئولیت مدیریت و معاونت این گروه می باشند.